Blog

Z satysfakcją informujemy, że właśnie wygraliśmy sądowy spór z bankiem o kredyt darmowy, który był kredytem "frankowym".


I w ten oto sposób kredytobiorca już nie musi "odfrankowić" swojego kredytu, bo po uprawomocnieniu wyroku ma od samego początku (czyli od pierwszej raty) najtańszy możliwy kredyt z oprocentowaniem ZERO procent!

Co zrobić, aby mieć "frankowy kredyt darmowy"?

Warunek pierwszy: kredyt musi być kredytem konsumenckim, a więc kwota kredytu nie może być większa, niż 80 tys. zł dla umów o kredyt zawartych przed 18 grudnia 2011 roku.

Warunek drugi: bank nie uwzględnił kosztu spreadu walutowego w kalkulacji całkowitego kosztu kredytu lub/oraz nie dopełnił innych obowiązków informacyjnych wynikających z ustawy o kredycie konsumenckim.

Jak to sprawdzić? Przesłać nam skan swojej umowy kredytowej na maila info@pomocprawna24.pl

Zasada kredytu darmowego jest bardzo prosta. Dla przykładu, jeśli bank udzielił Ci kredytu na 80 tys. zł, który miał być spłacony w 200 ratach i korzystasz z "sankcji kredytu darmowego" na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim, to wysokość każdej Twojej raty powinna wynieść 80000/200=400zł i to niezależnie od tego, jaka jest suma dotychczasowych wpłat. Więc jeśli spłaciłeś już 100 rat w wysokości np. 700zł (a powinieneś zapłacić 100 rat kredytu darmowego w wysokości 400zł) to oznacza, że Twoja nadpłata do zwrotu na dziś wynosi:

100*700zł - 100*400zł = 30.000zł

Tak więc bank musi Ci tę nadpłatę zwrócić, a Ty kontynuujesz aż do samego końca spłatę w ratach w wysokości 400zł.

UWAGA: Kredytem darmowym może się okazać każdy kredyt konsumencki, także złotówkowy. O tym, że kredyt jest darmowy, decyduje niedopełnienie przez bank obowiązku informacyjnego opisanego w ustawie o kredycie konsumenckim.

Jeśli więc masz jakikolwiek kredyt konsumencki (lub pożyczkę od firmy pożyczkowej), to może się on okazać kredytem darmowym. Podeślij do nas skan swojej umowy kredytowej na email info@pomocprawna24.pl, a my to przeanalizujemy i w razie stwierdzenia, że zachodzą podstawy do ubiegania się o kredyt darmowy zaproponujemy Ci dalszą ścieżkę postępowania.

A oto wyrok wraz z uzasadnieniem. Wyrok nie jest prawomocny. Sprawę prowadziła r.pr. Katarzyna Pytel.Powered by CuteNews
© PomocPrawna24.pl. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony www słupsk